Kategórie

Zrýchlené objednávanie

AGROTEAM (https://www.agroteampresov.sk/)

Cibuľa jarná Karminka

«
Cibuľa jarná  Karminka
kód tovaru: 0549-55
EAN: 8590396054906
OTÁZKA K TOVARU
Cibuľa Karminka je jarná odroda karmínovej až fialovej farby, vytvára polodlhé, tupo zakončené cibule. Vhodná je predovšetkým na konzumáciu v surovom stave.

cibuľa jarná karminka červená je podlhovastá odroda cibule, tupo zakončená. je ideálna na krájanie na koliečka. šupka je karmínovo červená až fialová. dužina je veľmi jemná, biela, pevná, s karmínovo červeným sfarbením medzi jednotlivými suknicami, výbornej pikantnej chuti.

odroda je stredne dlho skladovateľná. výnos a intenzita vyfarbenia sú na svetovej úrovni. vynikajúca šalátová odroda vhodná predovšetkým pre konzumáciu v surovom stave. pri spracovaní vyššími teplotami dochádza k nežiaducej zmene farby.

pestovanie cibule z priamych výsevov: na pestovanie cibule sú najvhodnejšie stredne ťažké hlinitopiesočnaté pôdy v záhrevných polohách. zaraďujeme ju do druhej až tretej trate s dobrou zásobou živín, s ph minimálne 5,5. vysievame čo najskôr na jar, aby semená mali dostatok vlahy, do riadkov 30 – 35 cm vzdialených, do hĺbky 2 – 3 cm. v riadku jednotíme podľa potreby na 4 – 5 cm. v priebehu vegetácie venujeme pozornosť kultivácii s cieľom udržať prevzdušnenú štruktúru pôdy. závlaha je vhodná, ale iba do polovice júla. v uzavretých polohách a vo vlhšom období vyžaduje cibuľa od polovice júna ochranu fungicídmi proti plesni cibuľovej. zbierame, keď je vňať z polovice rastlín poľahnutá a cibule majú žltohnedú šupku. dosušíme na záhonoch alebo na roštoch.

pestovanie cibule zo sadzačky: na predpestovanie sadzačky vysievame osivo od marca do polovice apríla husto do riadkov. na 10 m2 potrebujeme približne 100 g osiva. v dobe, kedy cibuľky dosiahnu hrúbku cerucky, porast vytrháme a necháme na slnku zatiahnúť. optimálna teplota na skladovanie je do 5 ?c. na budúci rok sadzačku vysádzame na záhon skoro na jar tak, aby koniec krčku mierne vyčnieval nad povrch záhonu. na m2 vysádzame 100 – 300 g cibuliek v spone 20 x 8–10 cm. cibule pestované zo sadzačky majú oproti priamo siatym cibuliam horšiu skladovateľnosť, ale podstatne skorší zber.