Kategórie

Zrýchlené objednávanie

AGROTEAM (https://www.agroteampresov.sk/)

DS Rajčiak kol. SHIMMER

«
DS Rajčiak kol. SHIMMER
kód tovaru: 46642021
EAN: 8594073233202
OTÁZKA K TOVARU
Kolíkový rajčiak s netradične zafarbenými, žíhanými plodmi oválneho tvaru s výraznou špičkou. Plody sú 30-40 g ťažké, odolné voči praskaniu, ale súčasne príjemné k zahryznutiu. Zdravé a bujné listy, vysoký výnos. Odroda je vhodná pre pole i pre pestovanie vo fóliovníkoch a skleníkoch.

rajčiak kolíkový daťlový shimmer f1 je paradajka s netradične zafarbenými, melírovými plodmi oválneho tvaru s výraznou špičkou. plody majú hmotnosť 30 - 40 g, príjemnej chuti, sú odolé voči praskaniu.

odroda je vhodná pre pole i pre pestovanie vo fóliovníkoch a skleníkoch.

rajčiaky sú náročnou kultúrou, vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. pôdu na jeseň vyhnojíme. na predpestovanie sadby robíme výsev v marci. v štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. kolíkové odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z pazúch listov. zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. najväčšia spotreba vody nastáva v dobe tvorby plodov, menšia spotreba vody je počas zretia plodov. zalievame vždy po zbere, aby sa znížilo nebezpečenstvo praskania plodov. výhodná je zálievka podmokom (priamo na pôdu a ku koreňom).