Kategórie

Zrýchlené objednávanie

AGROTEAM (https://www.agroteampresov.sk/)

Fazuľa kol.Metro činska

«
Fazuľa kol.Metro činska
kód tovaru: 0941-66
EAN: 8590396094100
OTÁZKA K TOVARU
METRO - je botanicky Vigna čínská (V. sinensis,syn. V. unguiculata subsp. sesquipedalis). Lodyha je popínavá. Lusky sú tenké, dlhé až 1 m (odtiaľ i archaický názov "dlhatec čínsky"), rovné až šablovite prehnuté, na povrchu hladké, tmavo zelené. Semena sú ľadvinovite biele.

Semená sa vysievajú v prvej polovici mája do sponu 40 x 40 cm po dvoch rastlinách, k vhodnej opore. V priebehu vegetácie musíme zaistiť pravidelné kyprenie a odburinovanie pôdy. Mimo vyšších nárokov na teplo, vyžaduje vigna i dostatok vlahy v pôde. Na pôdu však není príliš náročná.

Vhodné je použitie čerstvých luskov k vareniu i sterilizovanie.

PESTOVANIE.
Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy s výhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. Vysievame, ak teplota pôdy neklesá pod 10 stupňov C a pôda je dostatočne zásobená vlahou, čo býva od 1. dekády mája do polovice júna. Dôležitá je hĺbka siatia - 4 až 7 cm u fazule kríčkovej, 6 - 8 cm u fazule tyčkovej.

Kultivujeme iba do začiatku kvetu, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje padanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. Závlaha do začiatku kvetu a v suchých rokoch zvyšuje úrodu strukov.

1 g osiva obsahuje 4 - 5 semien.