Kategórie

Zrýchlené objednávanie

AGROTEAM (https://www.agroteampresov.sk/)

Fazuľa kríč.Maxidor žltotruka

«
Fazuľa kríč.Maxidor žltotruka
kód tovaru: 0914-261
EAN: 8585003214033
OTÁZKA K TOVARU
FAZUĽA KRÍČKOVÁ ŽLTOSTRUKÁ - MAXIDOR - Phaseolus vulgaris L. var. nanus Teplomilná rastlina, vyžaduje slnečné polohy. Vysieva sa do voľnej pôdy do hniezda po 3-4 semená. Zrná a struky majú vysoký obsah bielkovín, vitamínov A a E. Používa sa na priamy konzum a konzervárenské spracovanie.

výsev - voľná pôda: V. - VI.
spon: 30 cm x 40 cm
zber: VII. - IX.
skladovanie zmrazením:: 180 dní
Počet semien v 1 g: cca 3 - 5
Výsev na 10m2: 100 - 160 g

Fazuľa kríčková žltá maxidor je teplomilná rastlina, vyžaduje slnečné polohy. vysieva sa do voľnej pôdy do hniezda po 3 - 4 semená. zrná a struky majú vysoký obsah bielkovín, vitamínov a a e. používa sa na priamy konzum a konzervárenské spracovanie.

Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy s výhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. vysievame, ak teplota pôdy neklesá pod 10 stupňov °c a pôda je dostatočne zásobená vlahou, čo býva od 1. dekády mája do polovice júna. postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. dôležitá je hĺbka siatia: 4 až 7 cm u fazule kríčkovej, 6 - 8 cm u fazule tyčkovej. kultivujeme iba do začiatku kvetu, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje padanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. závlaha do začiatku kvetu a v suchých rokoch zvyšuje úrodu a kvalitu strukov.