Kategórie

Zrýchlené objednávanie

AGROTEAM (https://www.agroteampresov.sk/)

Florasin Lignovit Fe 500ml

«
Florasin Lignovit Fe 500ml
kód tovaru: 2620
EAN: 8586002984897
OTÁZKA K TOVARU
Kvapalný koncentrát určený na aplikáciu v rastlinnej poľnohospodárskej výrobe na preventívne a kuratívne odstraňovanie nedostatku rastlinami asimilovaného železa a liečenie chloróz. Dobre sa uplatňuje pre preventívne postreky viniča, kôstkovín, bobuľovín, jadrového ovocia, okrasných rastlín, zeleniny a u všetkých poľných kultúr, predovšetkým na stanovištiach s vysokým obsahom vápnika a vyšším hnojením fosforom. Nedostatok železa sa môže objavovať hlavne na alkalických pôdach bohatých na vápnik.

Kedy aplikovať hnojivo?
Hnojivo aplikujeme pri prejavoch chlorózy postrekom alebo zálievkou. Pri preventívnom dopĺňaní železa je vhodné hnojivo aplikovať na jar. Postrek aplikujeme 4 krát, každých 14 dní. Aplikáciu zálievkou neopakujeme. Alternatívou k tomuto postreku je prírodný postrek FerrumOil.

Ako namiešať postrek Florasin Lignovit Fe na rastliny?
Na aplikáciu postreku budete potrebovať:

úplne čistý prázdny rozprašovač
3 – 5 ml postreku na 1 l čistej vody (prevencia 3 ml, chloróza podľa stupňa napadnutia)
Postup miešania je nasledovný:

V polovici objemu rozprašovača zmiešajte vodu so saponátom na riad. Voda by mala byť izbovej teploty, nemala by byť ani veľmi studená, ani veľmi horúca. Poriadne saponát vo vode rozmiešajte.
Postrek vo fľaštičke premiešajte a nalejte do rozprašovača, ktorý ste predtým naplnili do polovice. Dolejte čistou vodou.
Aplikujte podľa potreby na vrchnú aj spodnú stranu listov poliatych rastlín.
Toto hnojivo sa môže aplikovať aj zálievkou v rovnakej koncentrácii.

Termín aplikácie
Optimálna doba pre preventívnu mimokoreňovú listovú aplikáciu je po olistení hneď na začiatku vegetačného obdobia, pri neopadavých rastlinách na jar. Postrek nie je vhodné realizovať v období kvitnutia. Odporúča sa vykonať aspoň štyri postreky v asi dvojtýždňových intervaloch. Postrek aplikujeme ráno alebo večer pri teplote 15 – 21°. Listy musia byť zmáčané postrekom z oboch strán.

Pri silnejších prejavoch chlorózy sa odporúča aj pôdna aplikácia. Dávkovanie závisí od druhu a citlivosti pestovanej kultúry, jej vzrastu a stupňa chlorotického napadnutia. U drevín a trvaliek je vhodná hĺbková injektáž ku koreňovému systému rastliny.

Účinná látka v postreku
železo (Fe) v lignosulfónovej forme 2,5%
Hnojivo je tiež zdrojom organicky viazaného dusíka, uhlíka, síry, vápnika a titánu, pričom obsahuje povrchovo aktívne látky prírodného pôvodu, ktoré fungujú ako zmáčadlo

Na aké choroby účinkuje Florasin Lignovit Fe?
chloróza
Zásady aplikácie postrekov na izbové rastliny
Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Medzi aplikáciou rôznych druhov postrekov dodržíme aspoň 3-dňový rozostup.

Postrek aplikujeme na poliate rastliny.

Rastlinu nastriekame z oboch strán listov. Aplikujeme dostatočné množstvo postreku, aby boli listy celé mokré.

Nikdy nestriekame na rastlinu, keď na ňu svieti slnko. Takisto ju po aplikácii postreku umiestnime do polotieňa alebo tieňa. Je vhodné rastliny striekať večer.

Tri dni po postriekaní rastliny by na ňu nemalo pršať ani by sme jej nemali rosiť listy, aby sa neznížila účinnosť postreku.

Postreky aplikujeme v dobre vetranej miestnosti alebo vonku. Pri aplikácii postreku je potrebné mať na sebe ochranné rúško a rukavice.

Chemický postrek vydrží zarobený 2 mesiace, skladujeme ho pri izbovej teplote na tmavom mieste.

Pri aplikácii postreku dbáme na to, aby v miestnosti neboli domáce zvieratá alebo akvárium. Po aplikácii postreku tiež umiestnime rastlinu mimo dosahu domácich zvierat a detí.

Chemické postreky aplikujeme len na elimináciu škodcov, nie preventívne.