Kategórie

Zrýchlené objednávanie

AGROTEAM (https://www.agroteampresov.sk/)

Kapka na izbové kvety nekvitnúce 1L

«
Kapka na izbové kvety nekvitnúce 1L
kód tovaru: 2609
EAN: 8594003193040
OTÁZKA K TOVARU
Vyvážený pomer živín obsiahnutých v hnojive podporuje zdravý vývoj rastlín a prispieva k bohatej násade kvetných pukov a k tvorbe listovej zelene.

Vyvážený pomer živín obsiahnutých v hnojive podporuje zdravý vývoj rastlín a prispieva k bohatej násade kvetných pukov a k tvorbe listovej zelene.

Kapka je rada tradičných, rýchlo účinkujúcich a jednoducho aplikovateľných NPK hnojív. Svojim zložením podporujú tvorbu zelenej hmoty, takže rastliny rastú rýchlejšie a majú väčšie listy.

Tekuté hnojivo na nekvitnúce izbové rastliny Kapka podporuje vyfarbenie a kresbu na listoch. Je vhodné pre väčšinu zelených izbových rastlín, ako sú monstery, philodendrony, epipremná, scindapsy, tradescantie, aglaonemy, krotóny, calathei, palmy, dracény a mnoho ďalších.

Kedy aplikovať tekuté hnojivo Kapka na nekvitnúce izbové rastliny?
Tekuté hnojivo Kapka na nekvitnúce izbové rastliny používame 1 – 2 x do týždňa podľa potreby v období od jari do jesene. V zime hnojiť nemusíme, ale ak potrebujeme rastlinu v tomto období vyživovať, hnojíme ju raz do mesiaca.

Ako namiešať tekuté hnojivo Kapka na nekvitnúce izbové rastliny?
Pred použitím fľašku hnojiva premiešame. Zmiešame 1 uzáver hnojiva, ktorý zodpovedá 15 ml s 3 l vody. Aplikujeme na povrch substrátu ako zálievku.

Rastlina Na 1l vody
Opakujeme raz za:

Zelené izbové rastliny
5 ml 4 – 7 dní

Zloženie a obsah prvkov
dusík ako N 7%:
amónny dusík ako N 0,8%
dusičnanový dusík ako N 1,8%
močovinový dusík ako N 4,4%
fosforečnan rozpustný vo vode P2O5 3%
vo vode rozpustný draslík K2O 6%
Pre aké rastliny je toto hnojivo vhodné?
Zelené izbové rastliny:

monstera
filodendron
epipremnum
scindapsus
schefflera
krotónovec
aglaonéma
fitónia
hypoestes
zamioculcas
svokrine jazyky
dracény, juky, palmy
maranta, calathea, stromanthe, ctenanthe
banánovník
ficus
peperómia
cissus
brečtan
anthúrium
begónie
a mnohé ďalšie
Zásady aplikácie hnojív na izbové rastliny
Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Nikdy nepoužívame viacero hnojív naraz v ten istý deň (rozostup 1 – 2 týždne), ani nepoužívame chemické postreky naraz s hnojivom. Pokiaľ máme v pôde tyčinkové alebo granulované hnojivo, tekuté už nepoužívame.

Rastliny nehnojíme 6 týždňov po presadení.

Hnojivo aplikujeme na poliate rastliny. Pokiaľ ho aplikujeme postrekom, najprv rastlinu nastriekame čistou vodou.

Ak hnojivo aplikujeme postrekom, rastlinu nastriekame z oboch strán listov. Aplikujeme dostatočné množstvo postreku, aby boli listy celé mokré.

Nikdy nehnojíme rastlinu, keď na ňu svieti slnko. Takisto ju po aplikácii hnojiva umiestnime do polotieňa alebo tieňa. Je vhodné rastliny hnojiť večer.