Kategórie

Zrýchlené objednávanie

AGROTEAM (https://www.agroteampresov.sk/)

Kel ružičkový Danet

«
Kel ružičkový Danet
kód tovaru: 1525-55
EAN: 8590396152503
OTÁZKA K TOVARU
Poloskorá odroda, ružičky sú veľmi pevné, na reze žlté.

Na pestovanie sú najvhodnejšie stredne ťažké hlinité humózne pôdy, dobre zásobené živinami. Zaraďujeme ju do prvej trate. Vyžaduje dostatok živín v pôde a výdatnú zálievku, zvlášť koncom leta. Predpestované sadenice vysádzame na záhon od polovice júna, počas vegetácie môžeme prihŕňať. Pre rovnomerný vývoj ružičiek sa doporučuje odstránenie rastového vrcholu (zlomenia) koncom augusta až v septembri. Zberáme podľa potreby až do prvých mrazov aj v priebehu zimy. Z rastliny zozbierame približne 0,3 kg ružičiek

HTS: 3 - 4 g
V 1 g: 250 - 350 semien
Výsev: marec - apríl

Spôn: 60-50 x 60-50 cm, 30 - 40 rastlín na 10 m2

Úroda: október - december

odroda:

Groninger (kód 1502) - poloskorá odroda polovysokého vzrastu. Rastliny sú silne olistené s mohutnou vrcholovou ružicou. Zelenej až tmavo zelené listy dobre chráni ružičky pred mrazom. Ružičky sú veľmi pevné, na reze žlté, s dlhším a silnejším vnútorným hlúbom. Pre dobrý vývoj ružičiek vyžaduje v čase ich tvorby dostatok vody. Bez poškodenia znáša aj silnejšie mrazy. Vegetačná doba od výsevu do zberu je 187 dní.

Kel ružičkový: Groninger (Brassica oleracea convar. Gemmifera / Kel ružičkový)

Poloskorá odroda polovysokého vzrastu. Rastliny sú silne olistené s mohutnou vrcholovou ružicou. Zelenej až tmavo zelené listy dobre chráni ružičky pred mrazom. Ružičky sú veľmi pevné, na reze žlté, s dlhším a silnejším vnútorným hlúbom. Pre dobrý vývoj ružičiek vyžaduje v čase ich tvorby dostatok vody. Bez poškodenia znáša aj silnejšie mrazy. Vegetačná doba od výsevu do zberu je 187 dní. Do dopredaní vrecúšok je odroda Groninger balená do sáčkov predchádzajúcej odrody Rosella. Ďakujeme za pochopenie.

Na pestovanie sú najvhodnejšie stredne ťažké hlinité humózne pôdy, dobre zásobené živinami. Zaraďujeme ju do prvej trate. Vyžaduje dostatok živín v pôde a výdatnú zálievku, zvlášť koncom leta. Predpestované sadenice vysádzame na záhon od polovice júna, počas vegetácie môžeme prihŕňať. Pre rovnomerný vývoj ružičiek sa doporučuje odstránenie rastového vrcholu (zlomenia) koncom augusta až v septembri. Zberáme podľa potreby až do prvých mrazov aj v priebehu zimy. Z rastliny zozbierame približne 0,3 kg ružičiek.

hnojenie:
N 200 - 250 kg N / ha pred výsadbou
2 x 40 kg N / ha v priebehu vegetácie
P 125 kg P2O5 / ha
K 250 kg K2O / ha
Mg 50 kg MgO / ha
maštaľný hnoj 40 - 80 t / ha