Kategórie

Zrýchlené objednávanie

AGROTEAM (https://www.agroteampresov.sk/)

Paprika Amyka

«
Paprika Amyka
kód tovaru: 2529-66
EAN: 8590396252906
OTÁZKA K TOVARU
Veľmi skorá odroda stredného vzrastu určená na zber v technickej zrelosti, plodom je menšia, krémová hrubostenná pyramídového tvaru, červená v botanickej zrelosti.

Paprika je pestovateľsky vysoko náročná plodina vhodná do poľných podmienok najteplejších oblastí južného Slovenska a južnej Moravy. V ostatných oblastiach žiada pestovanie v krytých alebo chránených priestoroch. Najvhodnejšie sú záhrevné, humózne a dostatočne vododržné pôdy. Pre poľné pestovanie vysievame v krytých priestoroch v prvej polovici marca. Pre dobré vzchádzanie je treba zaistiť minimálnej teploty 20 - 22 ° C aj v nočných hodinách. Na stanovište vysádzame po 15. máji.

HTS: 4 - 7 g
V 1 g: 130 - 250 semien
Výsev: 20.2. - 15.3.
Výsadba: máj

AMYKA F1 - veľmi skorá odroda stredného vzrastu určená pre zber v technickej zrelosti. Plod je menšia smotanový hrubostenné jehlanec, v botanickej zrelosti červený. Vďaka hybridnému šľachteniu sa u odrody AMYKA podarilo potlačiť výskyt antokyanových škvŕn. Okrem priameho konzumu sú plody veľmi vhodné aj na plnenie.

Paprika zeleninová - sladká: AMYKA F1 (Capsicum annuum L./Paprika ročná)

Popis:
Veľmi skorá odroda stredného vzrastu určená pre zber v technickej zrelosti (smotanovo žltá farba). Plod je menšia smotanový hrubostenné jehlanec, v botanickej zrelosti červený. Vďaka hybridnému šľachteniu sa u odrody AMYKA podarilo potlačiť výskyt antokyanových škvŕn. Okrem priameho konzumu sú plody veľmi vhodné aj na plnenie.

Paprika je pestovateľsky vysoko náročná plodina vhodná do poľných podmienok najteplejších oblastí južného Slovenska a južnej Moravy. V ostatných oblastiach žiada pestovanie v krytých alebo chránených priestoroch. Najvhodnejšie sú záhrevné, humózne a dostatočne vododržné pôdy. Pre poľné pestovanie vysievame v krytých priestoroch v prvej polovici marca. Pre dobré vzchádzanie je treba zaistiť minimálnej teploty 20 - 22 ° C aj v nočných hodinách. Na stanovište vysádzame po 15.5.

hnojenie:
N 120 kg N / ha
P 100 kg P2O5 / ha
K 140 kg K 2O / ha
maštaľný hnoj 60 - 80 t / ha