Kategórie

Zrýchlené objednávanie

AGROTEAM (https://www.agroteampresov.sk/)

Rajčiak kol. Torino F1

«
Rajčiak kol. Torino F1
kód tovaru: 3211-55
EAN: 8590396321107
OTÁZKA K TOVARU
Nepraskajuce plody. Kolíkové. Vlastnosti odrody. Rýchle rastúce rajčiny do nepohody s pevnými plodmi, ktoré takmer nepraskajú. Skladovateľnosť 10 - 14 dní, chuť príjemná. Je určená predovšetkým pre pestovanie vo voľnej pôde.

Rýchle rastúce rajčiny do nepohody s pevnými plodmi, ktoré takmer nepraskajú. Skladovateľnosť 10 - 14 dní, chuť príjemná. Je určená predovšetkým pre pestovanie vo voľnej pôde.

Pestovanie.
Rajčiaky sú náročnou kultúrou, vyžadujú starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme. Na predpestovanie sadby robíme výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykúrených rýchliarni vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m2. Kolíkové odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z pazúch listov. Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčšia spotreba vody nastáva v dobe tvorby plodov, menšia spotreba vody je počas zretia plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sa znížilo nebezpečenstvo praskania plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

HTS 4 - 5 g.
1 g osiva obsahuje 200 - 250 semien.