Kategórie

Zrýchlené objednávanie

AGROTEAM (https://www.agroteampresov.sk/)

Rajčiak krič.Tereza F1

«
Rajčiak krič.Tereza F1
kód tovaru: 3172-66
EAN: 8590396317209
OTÁZKA K TOVARU
Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúcou starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovaní sadiva vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchlorenov vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 – 4 rastliny na m2. Tyčkové odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov. Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčšia potreba vody nastáva

v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri zrení plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskania plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

HTS : 2,6 g
V 1 g : 390 semien
Výsev : marec – apríl

Úroda : jún-október
Odroda:

TEREZA F1 - poloskorá odroda. Rastlina je polorozkladitého vzrastu. Plody sú plocho guľovité, pevné, ideálne na ručný zber a priamy konzum. Váha plodu je 120 – 140 g.

Paradajka kríčková: TEREZA F1 (Lycopersicon esculentum Mill./Rajčiak kríčkový)

Popis:
Poloraná odroda. Rastlina je polorozkladitého vzrastu. Plody sú plocho guľovité, pevné, ideálne na ručný zber a priamy konzum. Váha plodu je 120-140 g.

Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúcou starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovaní sadiva vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchlorenov vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m 2 .
Tyčkové odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov.
Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčšia potreba vody nastáva v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri zrení plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskania plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

Hnojenie:
N 120 kg N/ha
P 100 kg P2O5/ha
K 130 kg K 2O/ha