Kategórie

Zrýchlené objednávanie

AGROTEAM (https://www.agroteampresov.sk/)

Rukola siata Wild Rocket

«
Rukola siata Wild Rocket
kód tovaru: 3613-66
EAN: 8590396361301
OTÁZKA K TOVARU
WILD ROCKET - alternatíva klasickej rokety s tmavo zelenými zúbkovanými listami dorastajúca do výšky 15 - 20 cm. Drobnosemennější forma, ktorá potrebuje dostatok vlahy pre vzídení. Odroda má silnejší arómu, ale jemnejšiu chuť ako štandardné Roketa a mladé listy sú výborné na šalát. Nehodí sa na pestovanie na buničine.

Roketa / Rukola
Výsev: marec - august
Úroda: január - december

Roketa siata: WILD ROCKET (Eruka sativa / roketa SIATECH)

Popis:
Diplotaxis tenuifolia. Alternatíva klasickej rokety s tmavo zelenými zúbkovanými listami dorastajúca do výšky 15 - 20 cm. Drobnosemennější forma, ktorá potrebuje dostatok vlahy pre vzídení. Odroda má silnejšiu arómu než štandardné Roketa a mladé listy sú výborné na šalát. Nehodí sa na pestovanie na buničine.

Hnojenie maštaľný hnoj 6 kg / m2
HTS 13-15g / 1 000 semien
Viacročná rastlina. Na jar vyrastajú dlaňovité listy, sú dlho stopkaté (až 0,4 m), farby zelenej až červenej. Rebarbora nie je náročná na podnebie ani polohu. Najlepšie sa jej darí v pôdach stredne ťažkých, hlbokých, bohatých na vápnik. Čoskoro pučia, a preto jej vyhovuje teplá, chránená poloha. Na stanovišti vydrží až 10 rokov.
Pred výsadbou na jeseň pôdu hlboko skypríme a zapravíme maštaľný hnoj v dávke 6 kg / m2. Pred založením kultúry pozemok vyhnojíme do zásoby minerálnymi hnojivami. Osivo vysievame do riadkov vzdialených 0,3 m, rastliny vyjednotíme a pestujeme až do budúceho jesene. Sadenice vysádzame na jar začiatkom apríla v spone 1,2 x 1 m. Sadíme tak, aby bol rastový vrchol asi 5 - 6 cm pod povrchom pôdy.
So zberom začíname v treťom roku po výsadbe. V apríli až v júni vylamujeme listovej stopky. Najvyššia výnos je v piatom až siedmom roku po výsadbe a to 1-2 kg z každej rastliny.