Kategórie

Zrýchlené objednávanie

AGROTEAM (https://www.agroteampresov.sk/)

Tekvica Laura mušk.

«
Tekvica Laura mušk.
kód tovaru: 4053-55
EAN: 8590396405302
OTÁZKA K TOVARU
Tekvica muškátová maslová, hruškového tvaru svetlo zelenej farby, vhodná na kuchynské úpravy

tekvica muškátová laura je maslová tekvica s malými hruškovitými plodmi svetlo zelené, neskoršie okrovej farby o hmotnosti 1 – 1,5 kg.

malý semeník je umiestnený len v hlave plodu.

v skorej zrelosti je dužina krémovo biela až svetlo žltá, s maslovo orechovou chuťou, obsahuje malé množstvo semien, v plnej zrelosti je jasno oranžová.

dužina je maslovej konzistencie a príjemnej orieškovej chuti. ďalšou prednosťou tejto odrody je jej skorosť. násada na rastline je 3 – 5 plodov. používa sa ku konzervovaniu, surové mladé plody sú vhodné na priamy konzum, rôzne kuchynské úpravy.

je vynikajúca na polievky a vhodná i k príprave šalátov. tekviciam sa najlepšie darí na stredne ťažkých, humóznych pôdach, dostatočne zásobených živinami. vyžadujú slnečné polohy chránené pred silnými vetrami. najvhodnejší je priamy výsev v polovici mája.

plody tekvíc zberáme v mladom štádiu v dĺžke 15 - 25 cm. pravidelným zberom zaistíme stálu násadu plodov až do jesene. dozrievajúce plody ponechané na rastline blokujú tvorbu ďalších mladých plodov. tekvice netrpia plesňou uhorkovou. v polovici augusta môže porast napadnúť múčnatka, proti ktorému je možné účinne zasiahnuť prípravky uvedenými v metodike na ochranu rastlín.

balenie: 2 g