Kategórie

Zrýchlené objednávanie

AGROTEAM (https://www.agroteampresov.sk/)

Tekvica plazivá GRAY QUEEN

«
Tekvica plazivá GRAY QUEEN
kód tovaru: 4081-55
EAN: 8590396408105
OTÁZKA K TOVARU
GREY QUEEN - Tekvica typu Hokkaido so svetlo šedou šupkou a pevnou, sýto oranžovou dužinou s vysokým obsahom karoténu a veľmi dobrou skladovateľnosťou. Po krátkodobom skladovaní dochádza procesom dozrievania na zvýraznenie chuti. Je určená pre kuchynské spracovanie. Využitie ako u štandardného Hokkaida, najmä na prípravu tekvicovéj polievky, tekvicového pyré a na pečenie a zapekanie.

Tekviciam sa najlepšie darí na stredne ťažkých, humóznych pôdach, dostatočne zásobených živinami. Podľa možnosti ich zaraďujeme do prvej trate. Vyžadujú slnečné polohy chránené pred silnými vetrami. Najvhodnejšie je priamy výsev v polovici mája.
Plody tekvíc zberáme v mladom štádiu v dĺžke 15 - 25 cm. Pravidelným zberom zaistíme stálu násadu plodov až do jesene. Dozrievajúce plody ponechané na rastline blokujú tvorbu ďalších mladých plodov. Tekvice netrpia plesňou uhorkovou. V polovici augusta môže porast napadnúť múčnatka, proti ktorému je možné účinne zasiahnuť prípravky uvedenými v metodike na ochranu rastlín.